05326202649

Sosyal Medyada Biz}

Kameralı Tıkanıklık Tespiti ve Tıkanıklık Açma

Kameralı Tıkanıklık Tespiti ve Tıkanıklık Açma

whatsapp-3Teknoloji her gün insanların işlerini biraz daha kolaylaştırmak için var gücüyle çalışıyor. Sektörler daha kaliteli hizmet verebilmek için teknolojiden faydalanarak yeni cihazları kullanmaya başlıyor. Tesisat sektöründe de en son Kameralı Tıkanıklık Tespiti ve Tıkanıklık Açma cihazları moda.

Kameralı Tıkanıklık Tespiti

Tıkanıklığın olduğu yere en yakın noktadan içeri salınan kamera bizlere tıkanıklığın nerede olduğunu, çapını kalınlığını ve sertliğini gösteriyor. Bu sayede profesyonel ekiplerimiz hangi tıkanıklığa nasıl müdahale edeceğine karar vererek sadece ihtiyacı olan cihazları kullanıyor ve o cihazlar ile çok kısa bir sürede bütün tıkanıklığı bir çırpıda giderebiliyorlar. Bu hem müşterilerimiz hemde ekiplerimiz için bulunmaz bir nimet. Teknolojiden faydalanmamak için hiç bir sebep yok. Daha az maliyet ile daha kaliteli işler eminim sizlerinde hoşuna gidecektir.

Tıkanıklık Açma

Kameralı sistemlerin tespit ettiği tıkanıklıkları açmanın bir kaç yolu vardır. Bu konu başlıklarını alt alta açıklamaya çalışacağız. En detaylı bilgiyi vererek sizlere de hizmet aldığınız esnada daha bilinçli olacak ve işin doğru yapıldığından emin olacaksınız.

Kırmadan Tıkanıklık Açma:

Tesisatta tıkanıklığın olduğu en yakın giriş noktası belirlenerek oradan içeriye genelde kılavuz kablo benzeri yaylı bir aparat uzatılır. Bu aparat tesisatın içinde ilerleyerek itme yöntemi ile tıkanıklığa basınç uygular ve tıkanıklığın açılmasını sağlar. Açılan gideri su ve yine itme kuvveti ile mümkün olduğu kadar temizlenir bu sayede tekrar tıkanması geciktirilir.

Tazyikli Su İle Tıkanıklık Açmasu-kacagi-tespit-cihazi

Bu yöntem genelde büyük giderler de yani apartman, kanalizasyon ve sanayi tipi tesisatların tıkanması durumunda kullanılır. Yine tıkanıklık tespiti yapıldıktan sonra oldukça kalın bir hortumun ucuna takılan Tıkanıklık Giderme aparatı ile o bölgeye Tazyikli su ile basınç uygulanır ve suyun itme kuvveti önüne çıkan her şeyi parçalayarak tıkanıklığın açılmasını sağlar.

Kırarak Tıkanıklık Açma

Her zamankinden biraz daha farklı olarak bu yöntemde Tıkanıklık Tespiti hayati bir rol oynar. Bir tek tıkanıklık için bütün tesisatı kırmak yerine tespit cihazları yardımı ile Noktasal Tıkanıklık Tespiti yapılarak sadece tıkanıklığın olduğu noktadaki ( Örneğin Fayans ) cisim çıkartılır tıkanıklık olan gider borusu değiştirilir ve yenisi takılır. Bu işlemin ardından çıkartılan fayans geri takılarak hiç işlem görmemiş gibi olmasına özen gösterilir.

Bu konuda anlatacaklarımız şimdilik bu kadar yalnız bir hizmet almadan önce, özellikle bu gibi konularda sorunu çözmek için gelen ekibin işini doğru yaptığından emin olmalısınız. Aksi takdir de kısa zaman içinde tekrar tıkanan tesisat başınıza büyük dertler açabilir. Hasar alan tesisat su sızıntısına neden olabilir ve bu gibi aksilikler çok büyük masraflar yapmanıza sebep olabilir.

İstediğiniz zaman iletişim numaralarımızdan bizleri arayarak sorularınızı sorabilir ve cevap alabilirsiniz. Aramak için müşteri olmanıza gerek yok. Sadece merak ettiklerinizi sormanız bile bizi mutlu edecektir.

19 Eylül 2016
303 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN