05326202649

Sosyal Medyada Biz}

Kanal Yıkama ve Tıkanıklık Açma

Merhabalar bu yazımızın başlığından da anlayacağınız üzere konumuz Kanal Yıkama ve Tıkanıklık Açma. Gerek kanalizasyonlar gerek gider tesisatları ve su boruları gün geçtikçe biraz daha tıkanır. Sonuçta pis suyun geri taşması kaçınılmaz bir sondur tabi periyodik bakımlar ve kontroller yapılmaz ise.

Kanal Yıkama:

Peki kanal Temizleme işlemi nasıl yapılır neden yapılır ? Öncelikle ülkemizde bu işlem sadece tamamen tıkandığında yapılır çünkü tıkana na kadar kimsenin aklına gelmez ve tabi kanalların tıkanması bakım yapılmasından fazla işçilik ister. Kanal yıkama işlemi yapılırken basınçlı su kullanılır ve kanal mümkün olduğu kadar kameralı sistemler ile kontrol edilerek uzun süre tıkanmaların önüne geçilmiş olur.

Tıkanıklık Açma:

Tıkanıklık açma işlemleri küçük çaplı olanlar için kılavuzlar ve kameralar yardımı ile daha büyük olanlar ise gerek basınçlı su ile gerek itme kuvveti ile tıkanıklık Açma işlemi gerçekleştirilir. Tıkanıklık Açma işlemi tamamlandıktan sonra kanal kameralar ile kontrol edilerek yıkanır ve tekrar tıkanmaması için mümkün olduğu kadar temizlenir.

09 Eylül 2016
212 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN