05326202649

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme de oluşabilecek sorunlar

Peteklerimiz zamanla kirlenerek kireçlenme ve paslanmalar ile savaşır. Bu kireçlenmeler tesisatınızı tıkar ve zamanla petekler özelliğini kaybederek ısınmanın zorlaşmasını sağlar. Bir kaç yılda bir yapılması gereken Petek Temizleme işlemi hem evinizin daha sıcak olmasını hemde kombinin daha az enerji harcamasını sağlar. Bu sayede daha az fatura ödeyerek daha evinizi daha fazla ısıtabilirsiniz. Peki ne gibi sorunlar olabilir ?

Petek Temizleme ve Oluşabilecek Sorunlar

Tıkanan tesisat taş kesilen kireçler peteklerin için de suyun devirdaim edememesine sebep olacağından doğal olarak peteğiniz yeteri kadar ısınmayacak. Isınmayan petek kombinizi daha yüksek derecelerde çalıştırmanızı sağlayacak. Petek Temizleme işleminin ardından buna gerek kalmayacağı için daha düşük dereceler de verimi arttıracak ve normalde örneğin 100 lira gelen faturanız neredeyse yarı yarıya düşecektir. Bunu bir kaç yılda bir yaptırmanız sizlere oldukça fayda sağlayacak ve Petek Temizleme işleminin ardından kâra geçmiş olacaksınız.

Petek Temizleme

Petek Temizleme işlemi tesisatınızdan kimyasal kireç sökücü ve tıkanıklık giderici maddelerin geçirilmesi ile gerçekleşir. Bu işlem ise tesisatınızın giriş ve çıkışlarına bağlanan Petek temizleme cihazıyla bir kaç saat içinde sonlandırılarak peteklerinizin ilk günkü haline dönmesini sağlar. Bütün yaz için de su ile bekleyen tesisatın bir kaç yıl içinde tıkanması çok doğal bir durumdur yalnız çözümüde Yeni Nesil Tesisat Petek Temizleme ekipleri tarafından oldukça kolay ve hızlı bir işlem ile gerçekleştirilir.

22 Eylül 2016
235 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN