05326202649

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme Detayları

Petek Temizleme Detayları

Evinizde kullandığınız kombi kaç yıllık ? Peki ya peteklere en son ne zaman bakım yaptınız ? Sizi ısıtan cihazlarınızın bakıma ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz ? Tüm bilmedikleriniz ve haddinden fazla gelen faturalarınızı düzenlemek için aşağıdaki konuyu okumanızı tavsiye ediyorum.

Petek Temizleme nasıl yapılır ?

Petek Temizleme işlemini evde kendi imkanlarınız ile yapmanız pek mümkün değildir öncelikle bunu unutmamanız gerekiyor. Kaş yapayım derken göz çıkartmanızı istemeyiz. Çünkü Petek Temizleme gereken akıllı cihazlar ve kimyasal maddeler ile tüm tesisata aynı anda uygulanarak zamanla oluşan tüm pas ve kirlerin temizlenmesini sağlar. Kombinize bağlanan cihaz tüm tesisatın içinden bir kimyasal madde dolaştırır. Bu kimyasal madde temizlemenin yanı sıra daha uzun süre dayanmasına da olanak sağlar.

Petek Temizleme ve bakımlar hangi aralıklar ile yapılmalı ?

Normal şartlarda 2 senede bir rutin bakım yaptırmanızı öneriyoruz. Çünkü bu iki sene içinde peteğiniz de bulunan su kireçlenme ve tıkanıklıklara sebep olacaktır.

Neden Petek Temizleme yaptırmalıyım ?

Tıkanan petekler ve su yolları ısıyı verimli bir şekilde dağıtamayacağı için evinizde yeterli ısıya ulaşmasını zorlaştıracaktır. Siz ısınmayan evinizi ısıtmak için kombinizi daha fazla ısı ile çalıştıracak ve daha fazla fatura ödemek zorunda kalacaksınız. Yalnız Petek Temizleme işlemlerinin ardından daha düşük derecelerde daha fazla ısı üretimi olacağından faturalarınız da gözle görülür bir düşür evinizde ise hissedilebilir bir sıcaklık artışı olacak. Bu sayede sizi daha fazla maliyetten kurtararak daha kaliteli bir ısınma sistemi sağlayacaktır.

15 Eylül 2016
363 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN