05326202649

Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizlemenin İncelikleri

Petek Temizlemenin İncelikleri

Evinizde ya da ofisinizde bulunan petekler iniz yeterince odalarınızı ısıtmıyorsa; peteklerin iç kısmında meydana gelen kireçlenme ve benzerleri sorunlar; bu duruma neden oluyor olabilir. Peteklerin izin alt ya da üst kısmı ya da büyük bir bölümü; yaşam alanlarınızı ısıtmadığında profesyonel bir petek temizleme firmasından yardım almanız gerekebilir. Aksi halde petekleri deneyimsiz kişilere emanet etmeniz; peteklerde kısa bir süre sonra tekrar ısınmama sorunu ile karşılaşmanıza neden olacaktır.

Peteklerin Temizlenmeye İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlayabilirsiniz?

Peteklerin yeterince ısınmamasının en önemli nedeninin petek tesisat borularının düzenli olarak bakıma alınmaması olduğunu söyleyebiliriz. Yani düzenli olarak kombi temizliği yaptırmanıza rağmen petek temizleme işlemlerini aksatıyor sanız, muhtemelen petekler de ısın mamaya başlayacaktır.

  • Peteklerin yarısı ya da büyük bir bölümü ısıtmıyorsa
  • Kombinin derecesini en yüksek ayara getirmenize rağmen peteklerin alt kısmı yeterli düzeyde ısıtmıyorsa
  • Kombi sürekli olarak arızalanıyor ise ya da kombinin filtresi sürekli olarak tıkanıyorsa
  • Petekler uzun süre temizlenmediği için artık ısı üretmiyorsa

Petek temizleme hizmeti almanızın vaktinin geldiğini söyleyebiliriz.

Petek Temizlemenin Size Ne Gibi Getirileri Olabilir?

  • Öncelikle ısınma giderlerinizin en az %30 oranında azalacağını söyleyebiliriz.
  • Kaliteli bir petek temizliği, peteklerde tıkanmayı önleyeceğinden ve tesisat kirliliği de önlenmiş olacağından kombilerin izin daha rahat çalışacağını ve peteklerin eskisine nazaran en az 3 4 kat daha iyi ısıtacağını ifade edebiliriz.

Petek Temizlemenin İncelikleri Nelerdir?

Gerçek anlamda bir petek temizliği; ancak bu konuda uzman kişiler tarafından gerçekleştirilebilir ve petek temizlerken birden çok noktaya dikkat etmek gerekir.

Bizler petek tesisat borularınızı temizlerken kaliteli kimyasal ilaçlar kullanıyor; kaloriferlerinizi borularda biriken kireç ve tortulardan arındırıyoruz.

İstanbul Petek temizleme esnasında petekleri yerinden sökmüyor; petek temizlemeye özel olarak tasarlanan makineler ve kimyasal ilaçlar ile temizliği kusursuz bir şekilde tamamlıyoruz.

Ancak temizlik aşamasının sadece kimyasal ilaçları, petek borularına koymak ile bitmediğini de hatırlatmak istiyoruz.

Petekleri temizledikten sonra peteklerin uzun bir süre boyunca korunması için tesisat borularına koruyucu sıvı koymayı da unutmuyor; böylelikle 2 hizmeti aynı anda vermiş oluyoruz.

Koruyucu olarak kullandığımız bu sıvı ilaç; peteklerin’ize ve kombinin çalışma sistemine hiçbir şekilde zarar vermiyor; kombinin çalıştığı anlarda su devir daim ettikçe ısıtma tesisatında bulunan tüm metal parçalara değerek, tesisatın temizlenmesini ve ilk günkü gibi iyi çalışmasını sağlıyor. Başarılı bir petek temizleme hizmetinde kesinlikle temizliğin ardından peteklere koruyucu sıvı ilaç atılması gerektiğini söyleyebiliriz.

Merkezi Sistem Petek Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Merkezi sistem petek temizliğinin başarılı olabilmesi için kazan dairesi bakımının da eksiksiz bir şekilde yapılması gerekir. Bunun içinse kazanda bulunan otomatik hava purjörlerinin, tortu ve pislik tutucuların her yıl düzenli bir şekilde temizlenmesi şart. Çünkü hava purjör deliklerinin tıkanmasının evlerinizdeki peteklerinizin ısıtmamaya başlamasının en önemli nedenleri içerisinde olduğunu bilmelisiniz. Yani merkezi sistem söz konusu olduğunda kazan temizliği yapılmadığı sürece peteklerinizi temizletmeniz tek başına yeterli olmayacaktır. Üstelik petek temizleme aşamasında kazan temizliğinin gerçekleştirilmemesi fatura gideri olarak da size yansıyacaktır.

Peteklerin Düzenli Isıtmasında Kombi Temizliğinin Önemi Var Mıdır?

Başarılı bir petek temizliği için kombi temizliğinin de eksiksiz olması gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Ancak kombi temizliği sırasında kombi içerisinde bulunan parçaların da titizlikle temizlenmesi gerek. Özellikle kombi iç kısmında bulunan eşanjörün  kireçler inin temizlenmemesi; peteklerinizin ısınmamasına neden olabilir.

Aynı zamanda kombi temizliği tamamlandıktan sonra koruyucu sıvının da kombinin içerisine dökülmesi gerekir. Ancak bu şekilde başarılı bir kombi temizliğinden bahsedebiliriz.

Petek temizliği esnasında TSE onaylı kimyasal ilaçlar kullanmanın önemi nedir?

Gün geçmiyor ki petek temizliği hizmeti verdiğini iddia eden yeni firmalar ortaya çıkmasın. Birçok firma; petek temizliği esnasında içeriğinde ne olduğu bile belli olmayan ilaçlar kullanarak, petekleri temizlediğini iddia ediyor. Ancak temizlik esnasında kullanılan bu ilaçların TSE onaylı olması gerektiğini unutuyor.

Petek temizliği; radyatörlerin suyunu boşaltarak, tesisatın iç kısmına ilaç koymak ile biten bir süreç olmasa gerek. Öncelikle ısıtma tesisatının tamamının petek temizleme cihazı ile güzelce temizlenmesi arkasından da TSE onaylı ilaçların tesisat borularına atılması gerekiyor. Yani petek temizleme; kesinlikle ciddiye alınması gereken bir iş.

Peteklerde Hava Oluşumu, Peteklerin Isınmamasına Neden Olabilir mi?

Petekler iniz yeterince ısıtmıyorsa, bu durumu sadece petek kirliliğine bağlamak doğru olmayabilir. Petek kirliliği; peteklerin ısıtmamasının en önemli nedenidir; lakin peteğin izde hava oluşması da peteğin ısıtma düzeyini önemli derecede etkileyebilir.

Bu yüzden de peteklerde hava oluşumunun önüne geçmek ve peteklerinizin tekrar eskisi gibi ısıtmasını sağlamak için de bizlerden yardım alabilirsiniz.

Başarılı Bir Petek Temizliği ile Yakıttan Tasarruf Sağlamanız Mümkün Mü?

Daha öncede ifade ettiğimiz gibi başarılı bir petek temizliği hizmeti sayesinde faturalarımızda en az %5 ile %10 arasında değişen azalmalara şahit olabilirsiniz.

Petek temizliği; kombinin ayarı düşük olduğunda bile odanızın daha iyi ısınmasını sağlayacağından yakıtta tasarruf etmenize de yardımcı olacaktır.

Petek temizlemenin inceliklerinden kısaca bahsetmiş olduk. Sizler de profesyonel bir İstanbul petek temizleme hizmeti almak adına bizleri tercih edebilir; telefon numaralarımız aracılığıyla bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

21 Ekim 2016
315 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN