05326202649

Sosyal Medyada Biz}

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Beklemediğiniz bir anda duvarlarınızda su birikintileri ile karşılaşıyorsanız; üst komşunuzdan şüphelenmenize rağmen su birikintilerinin tam olarak hangi kattan ya da hangi daireden geldiğinden emin olamıyorsanız; su kaçağı tespiti hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Su tesisat boruları; zaman içerisinde aşınarak, apartman dairenizde ya da ofisinizde su kaçağı belirtileri ile karşılaşmanıza neden olabiliyor. Duvar tavanlarında sararma şeklinde kendini gösteren su birikintileri, yeni boyattığınız duvarlarınızda bile lekelenmeler şeklinde kendini göstererek, sinirlerinizin yıpranmasına sebebiyet verebiliyor. Üstelik duvarlarımızdan damlayan sular; bir değil de birkaç noktadan evinizin zeminine bile damlayarak, su baskını yaşamanıza aracılık edebiliyor.

Su kaçağı sorunu ile karşılaştığınız ve dairenizi su basmasından şikayetçi olduğunuz anlarda sıradan bir ustadan yardım almanız; zaman kaybetmenize ve su birikintilerinin hangi borudan geldiğinin tespit edilememesine adeta zemin hazırlıyor. Bu yüzden de su kaçağı tespiti konusunda profesyonel bir tesisat firmasından yardım almanız gerekiyor.

Bizler; Yeni Nesil Tesisat olarak; ev ve iş yerlerinizde karşılaşmak zorunda kaldığınız su kaçaklarının sebebini kısa süre içerisinde tespit ediyor; duvar ya da fayansları hiçbir şekilde kırmadan ya da delici işlemler yapmadan su kaçağına neden olan tesisat borularını buluyor, bu boruları tamir ediyor ya da yeni borular ile değiştiriyoruz. Böylelikle sizleri kırılan duvar ya da fayanslar için yeni bir usta tutmak ve ekstra masraflar ile boğuşmak zorunda da bırakmıyoruz. Hızlı ve başarılı bir su kaçağı tespiti ve onarım hizmeti almak için bizleri tercih edebilir; ani su baskınlarından kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Evlerinizde su kaçağı olduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

 • Ay sonunda kabarık bir su faturası ile karşılaşıyorsanız
 • Banyo ya da tuvalet seramiklerinin arasında bulunan derzlerde renk değişikliği gözlemliyorsanız
 • Duvarlarınızda rutubet ya da nemlen meler bulunuyorsa
 • Musluklarınızın açık olmadığı anlarda bile su sayacınız dönmeye devam ediyorsa

Evlerinizde su kaçağı olduğundan şüphelenmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Su Kaçaklarını Nasıl Tespit Ediyoruz?

 • Su kaçağı tespiti aşamasında en çok kullanılan cihazlardan birinin dinleme cihazı olduğunu ifade edebiliriz. Kaçağın yerini noktasal olarak tespit etmeye yarayan dinleme cihazlarını daha çok sıcak ve soğuk su şebeke tesisatlarında ortaya çıkan su kaçaklarının tespiti aşamasında kullanıyoruz.
 • Pis su kamerası; su kaçağı tespiti esnasında kullandığımız bir diğer cihaz. Pis su borularındaki kırık ya da hasarlı boruları rahatlıkla görüntülememiz e yardımcı olan bu kameralar sayesinde atık gider borularındaki hataları da rahatlıkla görebiliyoruz.
 • Söz konusu demir borular olduğunda kamera kullanmak mümkün olmadığı için dinleme cihazlarımız ile tesisat sisteminde kaçağa neden olan boruları da kolaylıkla tespit edebiliyoruz.
 • Ev ve iş yerlerinizin iç mekanlarında ortaya çıkan su kaçaklarının yanı sıra derinliği 1 metreyi aşan dış mekan su kaçağı tespitlerinde de sizlere yardımcı oluyor, dış hat kaçaklarıyla ilgili yaşadığınız sorunları da kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşturuyoruz.
 • Su kaçağı tespiti esnasında yardımcı cihazlar olarak nem ölçerler ve termal kameraları da kullandığımızı söyleyebiliriz.

Bizler; Yeni Nesil Tesisat olarak; su kaçaklarını en az hasarla tespit etmeyi en büyük sorumluluğumuz olarak kabul ediyor ve tüm konut ve ticari alanlarda su kaçaklarına neden olan boruları en kısa süre içerisinde onarıyoruz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

 • Su kaçağı tespiti konusunda en son model teknolojik cihazlara sahip olan bir firma ile çalışmak için bizleri tercih edebilirsiniz.
 • Tüm tespit ve onarım işlemlerinin kısa bir süre içerisinde tamamlanması adına firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.
 • Samimi, güler yüzlü ve profesyonel bir ekipten yardım almak adına bizlere telefon numaralarımız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.